Forum pracowników EBCC S.P. z o.o. czyli: "Nic o nas, bez nas..."

"Nic o nas, bez nas..."

Ogłoszenie

Zapraszam do wypowiadania się na forum. Ono żyje jeśli wy zamieszczacie posty, tylko tak może przetrwać. Gwarantuję anonimowość i brak cenzury (nie odnosi się do przeklinania i obrażania).

#1 2009-05-01 23:38:21

czarny

User

Zarejestrowany: 2009-05-01
Posty: 1

Witam

Na wstepie mojej wypowiedzi, chciałbym wszystkich pozdrowić ,zainteresowanych działaniem firmy .EBCC jest dobrą firmą działającą na rynkach zachodnich.Firma jako firma dobrze prosperuje ,jedynie jest taka polityka aby ludziom dać mniej forsy za wykonaną prace i zwala sie na mniejsze zamowienia . jest teraz od niedwna z nami nowy Prezes (Dyrektor) Pan LIVIU który czepia sie wszystkiego i wszystkich ,po to aby nie mysleś o podwyżkach a o jakości i czystości naszej pracy ,wymaga czystośći na stanowiskach pracy ,każe jezdzić wózkowym w kaskach nie dba o dobro pracownika tylko patrzy na przepisy BHP ,owszem każdy musi przestrzegać przepisy , po to są .wracacjąc premie nan zabrali za nie chorobowe zabrali ,niema motywacij żeby pracowac lepiej to znaczy lepiej ,do dawania z siebie wszystkiego czego można dać poświecenia dla firmy, niewiem kto jest administratorem tej stronki ale myśle że osoba zakładająca tą stronke musiała sie liczyć z wypowiedziami osób które są zainteresowne dalszymi losami naszej firmy ,może i ktoś powie że przesadzam ale też włożyłem serce żeby mi i innym było lepiej .Mam taką nadzieję że bedzie lepiej w EBCC ,zamówienia do nas idą detali niema ,firma zamiast dać troche wiecej pieniędzy na polepszenie samopoczucią pracowników to ich przytłacza przepisami i czymaniem czystości na stanowiskach pracy,KOMU TO JEST POTRZEBNE czy pan PREZES niema innych spraw po zachodzeniem po chali i stresowania ludzi.?????????. to tyle jak na razie na pierwszy komentarz .Prosze zainteresowanych losami naszej firmy o wypowiedzi.  CZARNY

Offline

 

#2 2009-05-05 22:40:31

Johnnie Walker

User

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 4

Re: Witam

Myślę że masz dużo racji. Facet za wszelką cenę szuka sukcesu, ale kosztem pracowników. Absurdalne decyzje, jak ta dotycząca jazdy wózkiem widłowym, nie można zmieniać butli z gazem na hali, jak również nie można ciągnąć i pchać wózka. To ja teraz mam pytanie.
CO ZROBIĆ GDY ZABRAKNIE GAZU NA ŚRODKU HALI?
Kolejny mądry to BHP'owiec. Lata jak cień za "Ojcem Dyrektorem" i zawraca gitarę. Gdzie był jak był potrzebny?
Dyrektor Produkcji p. Borowiak też nie wiem po co jest zatrudniony, facet ma tak nikłe pojęcie o tym co się tu dzieje, ale mądrości wygłasza na każdym kroku. Za to wita się ze wszystkimi
No i na końcu Kadrowa p. Żaneta. Myślę że opowieści, o tym jak to pracownicy poprzedniego zakładu pracy, zebrali się i doprowadzili do zwolnienia jej, dotarły do każdego. Jakieś bezsensowne samooceny każe nam robić, a kto oceni ją i resztę? Sami sobie odpowiedzcie.

Offline

 

#3 2009-05-06 10:19:12

fable01

User

Zarejestrowany: 2009-05-06
Posty: 1

Re: Witam

Witam,
Przypadkowo znalazlem to forum i zainteresowaniem czytam co piszecie.
Pracowalem w ebcc od 2003 ponad 2 lata i jak widze polityka tej firmy nadal prosperuje dokladnie jak przed 6 laty.
Mam pytanie do was czy ktos pracuje ze starej ekipy na nowej karuzeli (NOWEJ W TEJ CHWILI TO PEWNIE JUZ LEKKA RUINA) w 2003 stawialismy ja i szkolili nas francuzi z Gauss.
Chodzi mi o k-2 ,k-1,l-1,l-2,rentgen.
Pozdro dla wszystkich bylych i obecnych pracownikow ebcc.
Za moich czasow kierownikiem byl p.Korona:)

Offline

 

#4 2009-05-06 19:52:19

gałgan

User

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 1

Re: Witam

Z moich obserwacji to dziwne czasy EBCC nastały wraz z odejście prezesa Żabnickiego, który może nie był specjalnie wyedukowany i przemega elokwentny ale miał pomysł na tą firmę i miał podejście, a przede wszystkim szacunek do pracownika.
Teraz nastały czasy wielkiego dyrektorstwa, powoli mam wrażenie, że więcej jest dyrektorów i zarządzających niż nas szarych pracowników. Dyrektorstwu temu niestety brakuje kompetencji, doświadczenia w sterowaniu firmą produkcyjną i nowych idei na dalsze losy całej spółki. Pracownik to dla nich siła robocza, parobek, zacofany analfabeta, który nie potrafi przeprowadzić prostej analizy myślowej. Głównym zajęciem stało się witanie z pracownikami, słuchanie tego co „zaprzyjaźnieni” kapusie im doniosą, poklepywanie po pleckach koleżków dyrektorów, podpatrywanie kto ile stoi na fajce, czy postawił samochód na swoim miejscu parkingowym i czy chodzi w kasku czy bez. Masakra! Firma z tak potężnym potencjałem, doświadczeniem w produkcji korpusów z dobrą kadrą zarządzającą i pracownikami z takim doświadczeniem jak są u nas mogłaby osiągnąć naprawdę wiele. A teraz ciągle dołujemy: w czasie kryzysu mamy zadłużenie rzędu 13 tysięcy detali, za opcje walutowe zapłaciliśmy i jeszcze będziemy długo spłacali kupę kasy z kredytu na ten cel, w momencie gdyby Ford ruszył pełną parą nie mamy kim wyprodukować detali, bo taka była/jest polityka redukcji zatrudnienia.
Wydawało się, że przyjście „nowego prezesa” coś zmieni jednak widać, że to kolejny figurant, który jedynie co może zmienić to zakup kasków, rozebranie jednej czy drugiej ściany i ustalenie miejsc dla palaczy… Smutne jest to że nie korzysta się z doświadczenia ludzi którzy np. na wydziale obróbki stworzyli z niczego solidny park maszynowy, który działał dobrze i sprawnie bez pomocy dyrektora kretyna, którego głównym zadaniem jest przywitanie każdego pracownika osobiście uściskiem szanownej dłoni. Smutne jest to że teraz w naszej firmie awansują tylko Ci ludzie którzy donoszą na innych pracowników i awans jest swego rodzaju wynagrodzeniem za uzyskane informacje.
Mam wrażenie że zapomniano o jednym, kryzys się skończy, już widać początek końca i doświadczeni pracownicy będą bardzo poszukiwani na rynku pracy i z pewnością to wykorzystają, ciekawe co wtedy szanowny pan Rączka, szanowna pani Żakietowa i cała elitarna góra zrobi, zakasze rękawy i będzie w czterbrygadówce kręcić karuzelą?
Pozdrawiam wszystkich i oby dotrwać do końca kryzysu w tej szopce.
Powodzenia!

Offline

 

#5 2009-05-07 13:22:08

Johnnie Walker

User

Zarejestrowany: 2009-03-14
Posty: 4

Re: Witam

GAŁGAN masz rację, gamoń który podpisywał te umowy z bankami, powinien dostać mega kopa w dupę i zostać zwolniony. Nie ma się z czego cieszyć, zamówienia są i wzrastają, ale nie ma rąk do pracy. Jedyne co potrafi Kadrowa i reszta "góry" to knuć i gdybać. Namnożyło się Dyrektorów, tylko po co? Ten zakład działał doskonale jak nie było Kierownika Produkcji p. Borowiaka. Wie ktoś może, po co go zatrudniono? Szkoda pieniędzy na darmozjada, za jego pensję można zatrudnić kilku pracowników z których będzie większy pożytek. Ciekawi mnie czy ktoś w końcu rozliczy tego pana za to co do tej pory zrobił. Jednego magika już się pozbyli (McDonald'a), no i ta firma GEMCO czy jakoś tak.
Apeluję do nowego "PREZESA": niech pan zasięgnie opinii u pracowników, na temat sytuacji, wysłucha co mają do powiedzenia i 5 razy rozważy, czy warto brnąć w ten absurd i czy czasem zdanie szarego pracownika nie ma większego znaczenia, niż absurdalne wymysły "Dyrektorów amatorów."

Offline

 

#6 2009-05-09 19:49:43

9116Paul

User

Zarejestrowany: 2009-05-09
Posty: 1

Re: Witam

Pan Liviu wpadł na genialny pomysł przeniesienia wysyłki odlewów na wolny plac koło lini ford.zastanawiam sie czy zdaje sobie prace na czym polega specyfika pracy na wysyłce,ze niejednokrotnie nalezy "przejśc" sie na odlewnie zmierzyc sztuki,sprawdzic co niedługo wyjdzie z pieca,zaznaczyc kosze wsadowe do przywiezienia na wysyłke to wszystko bedzie trwało dłuzej.Niewiem ile w tym prawdy ale pomysł zrobienia tunelu miedzy halami który ma doprowadzac ciepłe powietrze z odlewni na MM (zima jest absurdalny.jesli to ma dac oszczednosci to tylko jeski wyłączy się ogrzewanie gazowe a i tak ciepło bedzie tylko na początku hali .Przypomina mi to instalacje ubiegłej zimy kurtyny powietrznej na fordzie, która nic nie dała i tylko wydano pieniadze.
Oto dalsze przykłady genialnych decyzji na przestrzeni lat
- wentylacja na odlewni (nie działa,pieniadze w błoto)
- filtry powietrza na liniach PSA i VW (nie działa - na "emesie" latem nie da sie pracowac- pieniadze w błoto)
- wspomniana kurtyna - znakomicie odgarnia kurz spod bramy- do niczego innego sie nienadaje
Patrze na to co sie dzieje i niewierze czytałem dokonania pana Liviu w innych firmach9jest to człowiek który posiada ogromna wiedze) Ale jakby zapomniał czym ma się zajmować i mam swoja teorie na ten temat - zobaczył ze mamy tu poligon doświadczalny i nikomu z góry nic nie zrobia za durne pomysły i stracona kase to pomyslał sobie "zawsze mazyłem o zaprojektowaniu tunelu,to sobie taki zrobie za pieniadze firmy nie podziała to każe im do kasku zakładac kurtki puchowe,kupie odrazu z 500 na zapas,może nawet sam je zaprojektuje;))
O Polityce pana Borowiaka wzgledem nadgodzin sie niewypowiadam nawet,ktos wie jakie on ma wykształcenie?Moze niedzielny kurs gry w Monoopoly?

Ostatnio edytowany przez 9116Paul (2009-05-09 19:53:16)

Offline

 

#7 2009-05-21 18:56:31

Łysy

User

Zarejestrowany: 2009-05-11
Posty: 2

Re: Witam

Ścianki na pakowaniu zostały zlikwidowane, żeby było widać czy ludzie się nie opieprzają (to mój domysł). Ojciec-dyrektor węszy zdradę na każdym kroku. Nikt kierownictwa nie powiadomił, że w tym roku też będzie zima i na pakowaniu przez otwieranie i zamykanie bramy będzie minus 10 stopni ! I mamy nowinę: słyszałem, że mają zamiar stawiać ścianki na nowo! Może ktoś z Twardogóry je będzie stawiał?

Offline

 

#8 2009-07-16 13:50:19

Donosiciel

User

Zarejestrowany: 2009-07-16
Posty: 1

Re: Witam

Nie jestem pracownikiem firmy, ale byłym (na szczęście) pracownikiem fabryki pralek Electrolux w Oławie, gdzie ojciec dyrektor zaczynał swoją "menedżerską" karierę. Po jej szczegóły odsyłam na forum oławskiego UM - było (i mam nadzieję, że jeszcze jest) się z czego pośmiać

http://www.um.olawa.pl/?inc=forum&fun=s … iu&x=0&y=0

Offline

 
Jeśli masz jakieś sugestie, pomysły lub chciał byś aktywnie tworzyć forum, to skontaktuj się z Adminem: forum_ebcc@g.pl

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora